Grupa Melon Fashion przygotowuje się do IPO

PM, Reuters
opublikowano: 21-12-2021, 16:14

Rosyjska grupa Melon Fashion wybrała Sberbank CIB, VTB Capital, Goldman Sachs i BofA do pomocy w zorganizowaniu pierwszej oferty publicznej (IPO) w 2022 roku, poinformowały nieoficjalne źródła znające plany spółki.

Fot. Duy Hoang/Unsplash

Jedno ze źródeł stwierdziło, że Melon dąży do wejścia na giełdę jesienią 2022 roku. Kolejne w rozmowie z dziennikarzem Reutersa potwierdziło te informacje.

– Pierwsza oferta publiczna jest jedną z wielu możliwości rozwoju spółki, które rozważamy – powiedział Mikhail Urzhumtsev, dyrektor generalny Melona, spytany o plany dotyczące przyszłorocznego IPO.

Melon, z siedzibą w Sankt Petersburgu, w miejscu, gdzie w czasach sowieckich znajdowała się fabryka szycia, jest właścicielem czterech marek odzieżowych - Zarina, Befree, Love Republic i Sela – z około 815 sklepami w Rosji i WNP.

Przychody Melona wzrosły o 66 proc. w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 roku do 383,5 mln USD, przewyższając wynik z 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane