Grupa PSW chce 20 mln zł odszkodowania

KZ
opublikowano: 08-10-2010, 10:50

Spółka wezwania Vattenfall Europe Mining do wypłaty 5,1 mln EUR (ok. 20 mln zł) odszkodowania z tytułu złamania warunków umowy, zawartej przed dwoma laty.

W roku bieżącym VEM ograniczył tereny sprzedaży tego brykietu w Polsce. Zdaniem PSW Holding  jest to złamanie warunków zawartej umowy.

„Zdaniem PSW złamanie warunków umowy jest jednoznaczne i nie podlega dyskusji" mówi Włodzimierz Krawczyk, prezes Grupy PSW.

"W przypadku braku wypłaty (...) skierujemy sprawę na drogę sądową. Jednocześnie zamierzamy dokonać potrącenia wzajemnych wierzytelności na kwotę 407 tys. EUR, tym samym dochodzone odszkodowanie zostanie pomniejszone o kwotę potrąceń" - głosi komunikat spółki.

Dodano, że w przypadku skierowania sprawy na drogę sądową istnieje ryzyko rozwiązania umowy z VEM.

"Nie wpłynie to jednak negatywnie na osiągane wyniki sądowe. Emitent przeprowadził badanie rynku, z którego wynika, że istnieje wielu pośredników oferujących towar tej samej jakości i w tym samych cenach" - głosi komunikat.

W listopadzie 2008 r. PSW zawarło z VEM umowę na dystrybucję produkowane przez niemieckiego kontrahenta brykietu z węgla brunatnego. Wówczas szacowano, że w 2010 r. sprzedaż tego produktu wyniesie 50 mln zł, w 2011 r. 130 mln zł, a w 2012 r. 200 mln zł.

W I półroczu Grupa PSW miała 66,9 mln zł przychodów i 2,6 mln zł zysku netto.

Jak informuje Piotr Krawczyk, wiceprezes spółki, sprzedaż brykietu stanowiła około 10 proc. ogólnych przychodów.

- Od początku 2010 r. skupiliśmy się na sprzedaży węgla importowanego, ponieważ na nim więcej zarabiamy. Brykiet Rekord stanowił ułamek naszej sprzedaży. Dlatego też krzywda nam się nie dzieje, a uzyskane odszkodowanie pozytywnie wpłynie na nasze wyniki finansowe - mówi Piotr Krawczyk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu