Grupa Raben umacnia pozycję

opublikowano: 10-01-2018, 22:00

Operator w 2017 r. r ozbudował w Polsce swoje podpoznańskie hale, powołał nową spółkę i uruchomił dział R&D.

Miniony rok mimo wielu zmian i wyzwań w postaci chociażby niedoboru wyspecjalizowanych pracowników i nowych wymagań unijnych Grupa Raben może zaliczyć do udanych w całej Europie. Jej najważniejszą inwestycją na polskim rynku była w 2017 r. rozbudowa centrum logistycznego pod Poznaniem — powstał tam nowy magazyn wysokiego składu, o powierzchni 20,5 tys. mkw.

Firma otworzyła także liczące około 15 tys. mkw. hale w Gniewomierzu na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Lider branży TSL powołał nowy podmiot: Raben East, który prowadzi m.in. regularne połączenia drobnicowe w Armenii, Azerbejdżanie, na Białorusi, w Gruzji, Iraku, Kazachstanie, Kirgistanie, Mołdawii, Mongolii, Rosji, Tadżykistanie, Turkmenistanie, Turcji, na Ukrainie i w Uzbekistanie.

Siedziba tej spółki znajduje się w Robakowie pod Poznaniem. Stawianie na rozwój operator podkreśla uruchomieniem działu badań i rozwoju o nazwie Genius Lab. W Niemczech Grupa przejęła kilka spółek lub ich oddziałów. Nawiązała też współpracę z nowym partnerem strategicznym, operatorem Borusan Lojistik, poszerzając tym samym ofertę o usystematyzowane połączenia drobnicowe między Unią Europejską i Turcją. To nie koniec — Raben uruchomił dwa kolejne oddziały w Rumunii i kupił 20 proc. udziałów we włoskiej spółce Sittam.

Jest również gotów do otwarcia własnej sieci logistycznej w Niemczech z ponad trzydziestoma oddziałami. — Od lat stawiamy na innowacje i bardzo elastycznie podchodzimy do nadchodzących zmian, m.in. inwestując w ekologiczną flotę i wprowadzając wiele udogodnień dla naszych pracowników, zwłaszcza kierowców, aby pozyskać i utrzymać najlepszych — zapewnia Aleksander Kroll, menedżer operacyjny w Grupie Raben. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Kaczyńska

Polecane