Grupa trzymająca giełdę

ass
opublikowano: 01-09-2006, 00:00

- Czytałem w środę ten tekst w „Rzepie” i nie wiem, o co chodzi. Niewinni zarządzający są zaszczuci, a KPWiG jest taka słaba że byle gazetka może nią trząść? Ci kolesie z funduszy to jedna mafia, co sobie robi dobrze, bo w Polsce nie ma żadnego nadzoru. A jeśli Komisja jest taka słaba, to po co w ogóle istnieje? KPWiG ma permanentny konflikt interesów z funduszami, bo jak kogoś z niej wywala, to gdzie będzie szukał pracy?

Drobny

- Też jeszcze raz przeczytałem tekst „Rzepy”. Odniosłem takie samo wrażenie: albo w komisji siedzą niekompetentne barany, które mogą być „zdalnie sterowane”, albo cały artykuł „Rzepy” jest bez sensu. Jeżeli artykuł ma sens, to wszystkich pracowników tych szanownych instytucji, zaczynając od szefów, trzeba natychmiast wyrzucić na zbitą buzię za ekstremalną nieudolność, niekompetencję i... zerową odporność mentalną na presje z zewnątrz.

fritz

- „Rz” ma dużo racji, „PB” jest gazetą sensacyjną i dlatego ją kupuję. Ponieważ jest ekonomicznym brukowcem, stąd się bierze koloryzowanie faktów. Danie chwytliwego tytułu „Grupa trzymająca...” jest tego elementem. Czy ci goście coś zarobili dla siebie? Pewnie nie. Czy coś zarobili dla swoich firm? Pewnie trochę. Czy mają wpływ na giełdę? Marginalny. Moim zdaniem mniejszy niż artykuły publikowane w „PB”. Nie wierzę we wszystko, co „PB” pisze, ale w wielu przypadkach „PB” jest pierwszy i jest w tym dużo prawdy. Dlatego kupuję „PB”, ale bardziej ufam „Rz”.

ddm

- Układ jeszcze szerszy? — Stanowisko „Rzepy” — to nadzwyczaj ciekawa historia... W co ona jest wmontowana w całej tej sprawie? Źle to pachnie.

Normal

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ass

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Grupa trzymająca giełdę