Gry kierunkiem studiów

  • DI
opublikowano: 08-05-2018, 22:00

Twórcy i biznesowi przedstawiciele sektora gier zostali dostrzeżeni również przez krajowe środowisko naukowe.

Twórcy i biznesowi przedstawiciele sektora gier zostali dostrzeżeni również przez krajowe środowisko naukowe. Dla ich autorów Uniwersytet Opolski uruchamia nowy kierunek studiów licencjackich i magisterskich.

— W programie studiów znaleźć można kursy przygotowujące do tworzenia treści gier [zarówno od strony narracyjnej, jak i ich projektowania — przyp. red.], grafiki oraz podstawy programowania. Ponadto studenci znajdą zajęcia z tłumaczenia gier oraz poznają charakterystykę rynku wydawniczego i podstawy prawa autorskiego. Krótko mówiąc, opolskie Game Studies będą kompleksowo przygotowywać do podjęcia pracy „w grach” na wielu stanowiskach. Jednocześnie nie rezygnujemy z wykształcenia ogólnego, które pozwoli studentom obsadzić wiedzę z tematyki „branżowej” w kontekście kulturowym i literackim — wyjaśniła prof. Katarzyna Łeńska-Bąk, prodziekan ds. nauki z Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Opolskiego.

15 Tyle miejsc na studiach licencjackich i magisterskich od nowego roku akademickiego zaoferuje Uniwersytet Opolski dla studentów nowego kierunku — Game Studies.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu