Grzegorz Esz wszedł do władz UPC

Największy operator kablowy wzmocnił zarząd o dwie osoby, m.in. o współtwórcę marki Heyah.

Grzegorz Esz i Christopher F. Biedermann dołączyli do zarządu UPC. Pierwszy będzie odpowiadał za marketing, drugi za finanse. Grzegorz Esz to menedżer dobrze znany w środowisku telekomunikacyjnym. Kojarzony jest głównie z wprowadzeniem na rynek sieci komórkowej Heyah, która była wówczas przełomową ofertą. Do niedawna był członkiem zarządu Netii, w czasie gdy firma przeprowadzała zmianę wizerunku.Pracował też w rosyjskim operatorze komórkowym MTC, w którym odpowiadał za Ukrainę, Białoruś, Uzbekistan i Kazachstan.

— Najważniejszy jest dalszy wzrost bazy klientów i usług. UPC może w przyszłym roku wprowadzić nowe produkty, również z zakresu streamingu wideo, w które głęboko wierzę — mówi Grzegorz Esz.

UPC chce w przyszłym roku wprowadzić telefonię komórkową na szerszą skalę. Przymierza się też do multimedialnej platformy Horizon, która umożliwia korzystanie z mediów na wielu urządzeniach i może zrewolucjonizować rozrywkę — daje dostęp do serwisów wideo na żądanie, stron internetowych, umożliwia przeglądanie zdjęć czy rozmowy z wykorzystaniem sieci wifi. Christopher F. Biedermann zastąpił Joannę Nieckarz, która przez dziesięć lat była wiceprezesem UPC do spraw finansowych.

Joanna Nieckarz przeszła w sierpniu na stanowisko członka zarządu Polkomtela, operatora sieci Plus. Biedermann pracował wcześniej m.in. w General Electric oraz Coca- -Cola HBC w Słowenii, Londynie i Polsce. Jarosław Pijanowski, który do tej pory zajmował się sprzedażą i marketingiem w UPC, będzie zarządzał pionem sprzedaży i obsługi klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Wierzchowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu