GTS Energis stawia na Ukrainę

MK
opublikowano: 25-04-2007, 00:00

Telekom, który wkrótce zmieni właściciela, walczy o jak najwyższą wycenę. Wynikami i ofertą.

Telekom, który wkrótce zmieni właściciela, walczy o jak najwyższą wycenę. Wynikami i ofertą.

Przychody GTS Energis, jednego z największych teleoperatorów alternatywnych, w I kw. wyniosły 98 mln zł. To o 4 proc. więcej niż w IV kw. 2006 r., ale w porównaniu z takim samym okresem ubiegłego roku spadły o 2 mln zł. EBITDA po pierwszych trzech miesiącach wyniosła 21 mln zł (wcześniej 18 mln zł).

— To był udany kwartał. Poszerzyliśmy ofertę i zadebiutowaliśmy w nowych segmentach rynku — mówi Jaromir Łaciński, prezes GTS Energis.

Informacje finansowe mogą być cenne dla potencjalnych kupców telekomu. GML Limited, do którego należy holding GTS Central Europe, postanowił go sprzedać. Jednym z zainteresowanych jest Deutsche Telekom. Apetyt na polską część ma Dialog.

Celem GTS Energis jest utrzymanie przychodów na ubiegłorocznym poziomie (385 mln zł) i poprawienie wyniku EBITDA o kilka procent (do 80 mln zł). Nie będzie to łatwe, bo na wartość sprzedaży operatora źle wpływa obniżka cen połączeń do sieci komórkowych. Ubytki chce uzupełnić nowymi usługami dla rynku masowego. Do końca roku zamierza zdobyć kilkanaście tysięcy klientów szerokopasmowego dostępu do internetu (ma ich 4 tys.), aktywnie sprzedawać usługi głosowe i inwestować w ofertę telefonii internetowej.

GTS Energis zarządza operacyjnie spółką GTS Ukraina, specjalizującą się w obsłudze klientów biznesowych.

— Sprzedajemy tam tylko usługi transmisji danych, ale wkrótce oferta będzie szersza — mówi Jaromir Łaciński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu