Guardian: HBO oferowało hakerom 250 tys. USD

aktualizacja: 11-08-2017, 13:27

Amerykańskie HBO oferowało hakerom, którzy ukradli mu materiały, 250 tys. USD, donosi The Guardian, który powołuje się na zapis rozmowy opublikowany przez cyber-złodziei.

Taką ofertę miał przedstawić hakerom 27 lipca jeden z członków władz HBO. Pieniądze miały być wypłacone jako nagroda za wykrycie luki w systemie informatycznym firmy, a nie okup.

fot. iStock
Zobacz więcej

fot. iStock

The Guardian zastrzega, że nie ma możliwości zweryfikowania autentyczności materiałów o ofercie HBO. Wskazuje jedynie, że do ich opublikowania użyto adresu, którym posłużono się wcześniej do dokonania „wycieku” materiałów skradzionych HBO. 

Kilka dni temu hakerzy opublikowali nagranie wideo, w którym żądają okupu od HBO za skradzione firmie materiały, grożąc ich publikacją w Internecie. Jego wysokość określili na równowartość w bitcoinach swoich 6-miesięcznych zarobków, które według nich wynoszą rocznie 12-15 mln USD. Cyber-złodzieje tłumaczyli, że spenetrowanie sieci informatycznej HBO zajęło im pół roku. Twierdzą, że spółka jest ich siedemnastą ofiarą i że dotychczas tylko trzy odmówiły zapłaty okupu.

HBO potwierdziło na początku sierpnia, że hakerzy ukradli mu materiały dotyczące przyszłych programów. O kradzieży poinformował w informacji rozesłanej do pracowników Richard Plepler, szef rady dyrektorów HBO, spółki zależnej Time-Warner.
Hakerzy ukradli podobno 1,5 TB danych i jako ostrzeżenie udostępnili w Internecie nieemitowane dotychczas odcinki seriali „Ballers” i „Room 104”, a także scenariusz lub szczegółowe omówienie następnego odcinka „Gry o tron”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, theguardian.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Media / Guardian: HBO oferowało hakerom 250 tys. USD