Gubernator Fed znów wysyła „jastrzębi” sygnał

opublikowano: 05-08-2021, 19:39

Christopher Waller z zarządu banku centralnego USA powiedział, że zakończenie akomodacyjnej polityki Fed jest możliwe wcześniej niż jest to oczekiwane, informuje Reuters.

- Moja ocena jest taka, że gospodarka się odradza – powiedział Waller podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez American Enterprise Institute. – Będziemy w stanie zakończyć akomodacyjną politykę monetarną potencjalnie wcześniej niż niektórzy uważają – dodał.

Gubernator Fed powiedział, że wiele oczekuje po lipcowym raporcie z rynku pracy, który ma zostać opublikowany w piątek, a także po sierpniowym, publikowanym we wrześniu.

Christopher Waller, fot. Bloomberg
Christopher Waller, fot. Bloomberg

To kolejny „jastrzębi” sygnał wysłany przez Wallera. Wcześniej w tym tygodniu ogłosił, że Fed może zacząć redukować wsparcie dla gospodarki od października jeśli kolejne dwa raporty miesięczne z rynku pracy pokażą dodanie przez gospodarkę po 0,8-1,0 mln miejsc pracy.

- Powinniśmy ruszyć wcześnie i szybko aby mieć pewność, że mamy pozycję do podwyższenia stóp w 2022 roku, gdybyśmy musieli to zrobić - mówił Waller w CNBC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane