Gwałtowny spadek poparcia dla UE w Szwecji

Tylko 39 proc. Szwedów uważa, że obecność ich kraju w Unii Europejskiej to „dobry pomysł”. Jesienią ubiegłego roku odsetek ten wynosił 59 proc.

21 proc. Szwedów uważa, iż obecność ich kraju w Unii Europejskiej, to „zły pomysł”, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez ośrodek TNS Sifo, który przeprowadził je na zlecenie telewizji SVT. 

FOT. sundstrom/RGB Stock
Zobacz więcej

FOT. sundstrom/RGB Stock

Duży spadek poparcia dla Unii Europejskiej tłumaczony jest napływem do kraju wielkiej liczby uchodźców w ostatnim czasie. 

- Ludzie słuchają wypowiedzi polityków, którzy w Szwecji krytykowali to co robi i czego nie robi Unia Europejska w sprawie rozwiązania kryzysu uchodźców – powiedział Göran von Sydow ze Szwedzkiego Instytutu Studiów Polityki Europejskiej.

Premier Szwecji Stefan Löfven zwracał się w ubiegłym roku do innych państw Unii Europejskiej aby przyznały prawo azylu większej liczbie uchodźców wskazując na ich wielką liczbę, która przybyła do jego kraju. Po tym, jak nic się nie zmieniło Löfven napisał list do Komisji Europejskiej o przeniesienie części uchodźców ze Szwecji do innych krajów Unii Europejskiej. Ten pomysł został odrzucony. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, local.es

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Gwałtowny spadek poparcia dla UE w Szwecji