Gwint schodzi z konsol

opublikowano: 05-12-2019, 22:00

CD Projekt doszedł do wniosku, że nie będzie w stanie w równym stopniu zapewnić wsparcia dla tytułu „Gwint: Wiedźmińska gra karciana” na wszystkich platformach.

Biorąc pod uwagę, że gra cieszy się największą popularnością wśród graczy na PC i urządzeniach mobilnych, podjął decyzję o zaprzestaniu wsparcia dla konsolowych wersji. Gra pozostanie dostępna na konsolach do 9 czerwca 2020 r., ale jej funkcjonalności będą ograniczone. W listopadzie CD Projekt informował, że 68 proc. przychodów z „Gwinta” spółka uzyskuje z urządzeń mobilnych Apple’a, natomiast PC wygenerował 28 proc. Wydanie wersji na urządzenia z systemem Android planowane jest w I kw. 2020 r.

Wszyscy gracze „Gwinta” na konsolach będą mieli możliwość skopiowania swoich postępów oraz zakupów na konto GOG, które umożliwia grę na PC i urządzeniach mobilnych. 9 grudnia pojawi się ostatnia aktualizacja wersji „Gwinta” na konsole. Następnie CD Projekt uruchomi specjalną stronę internetową, która pozwoli graczom zgłosić chęć skopiowania postępów z konta konsolowego na nowe lub istniejące konto GOG.

4 proc. - Za taką część przychodów z „Gwinta” odpowiadały konsole, biorąc pod uwagę dane z pierwszych trzech tygodni od premiery na iOS.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy