Czytasz dzięki

Haitong Bank podwyższył wycenę Comarchu

GSU
opublikowano: 12-08-2020, 10:15

Haitong Bank podwyższył cenę docelową akcji Comarchu do 239,7 zł z 226,9 zł utrzymując rekomendację kupuj.

Wyższa wycena to pochodna wzrostów wycen spółek porównawczych i 3-proc. podniesienia prognozy EBTDA na 2020 r. dzięki lepszej niż oczekiwano rentowności zawartych kontraktów, która może być wynikiem niższej niż pierwotnie zakładano presji płacowej w 2020 r.

Lockodown i dalsza praca zdalna powinny mieć minimalny negatywny wpływ na dynamikę podpisywania nowych kontraktów, co zdaniem analityków może się tymczasowo przyczynić do spowolnienia wzrostu backlogu do ok. 5 proc. wobec 5-10 proc. po I kw. 2020 r.

"Ostatnio podpisane kontrakty z saudyjskimi Arabian Airlines i Sunrise Telecom mogą pokazywać zarówno pewne ożywienie w branży, ale również zaznaczać obecność Comarchu na rynku międzynarodowym. Budowanie kompetencji w segmencie 5G sprawia, że biznes telekomunikacyjny dla spółki staje się jeszcze bardziej interesujący i daje atrakcyjną perspektywę, która zdaniem analityków nie jest w pełni uwzględniana przez inwestorów" - czytamy w raporice.

Według wyliczeń Haitong Banku Comarch jest na lata 2020/21 wyceniany ze wskaźnikiem P/E na poziomie 19,3x/14,2x, co zdaniem analityków nie jest wygórowaną wyceną, biorąc pod uwagę silne fundamenty spółki, jej bilans, atrakcyjną ofertę produktów i dobrą perspektywę średnio i długoterminową.

Analitycy zakładają, że w drugim kwartale wzrost przychodów Comarchu zwolni do 4 proc. r/r z 12 proc. w pierwszym kw. 2020 br. Spodziewa się, że zamówienia publiczne pozostaną na dotychczasowym poziomie, ale pozytywnie mogą zaskoczyć dodatkowe zlecenia z ZUS związane z tarczami antykryzysowymi.

Analitycy prognozują, że marża brutto Comarchu wyniesie w II kw. 26 proc. wobec 28,8 proc. w I kw. 2020 r. i 28,1 proc. w II kw. 2019 r. Haitong Bank prognozuje, że wskaźnik SG&A wyniesie w II kw. br. 19 proc. wobec 15,3 proc. w I kw. 2020 r. i 20,7 proc. w II kw. 2019 r. Analitycy nie spodziewają się żadnych dodatkowych rezerw z tytułu nieściągniętych wierzytelności i nie byliby też zaskoczeni, gdyby wzrost płac w Comarchu zwolnił z blisko 10 proc., tak jak to miało miejsce w poprzednich kwartałach, do ok. 5 proc. w II kw. 2020 r. Analitycy oczekują jednak, że zjawisko to będzie miało charakter jedynie przejściowy i presja płacowa wśród polskich specjalistów od IT utrzyma się.

Artykuł jest streszczeniem raportu Haitong Banku wydanego 11 sierpnia o godz. 8.00.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane