Haitong Bank radzi kupować akcje PKP Cargo

opublikowano: 08-06-2017, 10:42
aktualizacja: 08-06-2017, 10:45

Cezary Bernatek, analityk Haitong Banku, podtrzymał rekomendację "kupuj" dla akcji PKP Cargo. Cenę docelową podwyższył o 31 proc. do 70,45 z

Rekomendacja została utrzymana, mimo ostatniego wzrostu kursu spółki (34 proc. od początku roku, 19 proc. powyżej indeksu mWIG40). Wyższa o 31 proc. cena docelowa jest wynikiem podwyższenia prognoz analityków dotyczących zysków PKP Cargo w kolejnych latach.

Uwzględniając bardziej dynamiczne niż zakładano ożywienie w obrotach towarowych firmy po czterech miesiącach 2017 r. liczone r/r, analityk Haitonga podniósł szacuynku przychodów o 1,3-1,6 proc. na lata 2017-19. W połączeniu z niewielkimi korektami szacunków dotyczących wybranych kosztów operacyjnych (uwzględniając dane za pierwszy kwartał 2017), prognozadotycząca zysku netto została podniesiona o 3-31 proc. Oznacza to jeszcze silniejsze niż pierwotnie zakładano, ożywienie w kolejnych latach.

Jednocześnie analityk nadal oczekuje, że PKP Cargo w perspektywie krótko- i średnioterminowej nie powinno mieć żadnych poważniejszych problemów z płynnością, pomimo znaczących wydatków kapitałowych związanych z remontowaniem taboru (wskaźnik długu netto do EBITDA ma według prognoz spaść z 1,9-krotności w 2016 r. do 0,7-krotności w 2019 r.).

Cezary Bernatek prognozuje również, że od 2018 r. spółka powinna powrócić do wypłaty dywidendy. Dodatkowo, przy wskaźniku EV/EBITDA w 2017 r. na poziomie 5,2-krotności, PKP Cargo wciąż jest wyceniane ze znacznym dyskontem w porównaniu do europejskich konkurentów. Większy niż zakładany wzrost płac stanowi jedno z kluczowych zagrożeń w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Haitong Bank radzi kupować akcje PKP Cargo