Haitong Bank radzi kupować akcje R22

opublikowano: 12-02-2018, 10:47
aktualizacja: 12-02-2018, 10:49

Konrad Księżopolski, analityk Haitong Banku, wydał rekomendację "kupuj" dla akcji R22. Cena docelowa to 27,3 zł.

R22 jest spółką holdingową zaangażowaną w trzy segmenty IT/technologii: H88 (hosting), Vercom (omnichannel) oraz Oxylion (telefonia stacjonarna). Zdaniem analityków Haitong Bank, atrakcyjność modelu biznesowego R22 polega na tym, że takie segmenty, jak hosting i omnichannel rosną organicznie za sprawą cyfryzacji światowej gospodarki. Gdzie internet jest coraz bardziej wykorzystywany jako narzędzie rozrywki, komunikacji masowej, promocji biznesu, handlu itd. 

Dodatkowo większość sprzedaży usług hostingowych i omnichannel jest generowana automatycznie w modelu SaaS opartym na opłatach subskrypcyjnych, dzięki czemu one są skalowalne i nie wymagają angażowania dużego kapitału obrotowego. Z kolei segment telekomunikacyjny, który nie notuje wzrostu organicznego spółki, jest wysoce rentowny (marża EBITDA przekraczająca 40 proc.) i stanowi dla R22 „dojną krowę”. Dzięki temu R22 ma duży kapitał na finansowanie obszarów rozwojowych – H88 i Vercom.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane