Hajdarowicz zapłacił za „Rzepę”

KAJ
12-10-2011, 00:00

Gremi Media przelała na konto Mecomu 80 mln zł. Teraz czeka na to, ile za 49 proc. Presspubliki chce skarb państwa.

Wczoraj Gremi Media, kontrolowane przez Grzegorza Hajdarowicza, dopięło proces przejmowania kontroli nad Presspubliką, wydawcą m.in. „Rzeczpospolitej”, „Parkietu” i „Uważam Rze”. Przed południem 80 mln zł trafiło w końcu na konto brytyjskiego funduszu Mecom. Tym samym 51 proc. akcji Presspubliki należy do Gremi Media, kontrolowanego przez Grzegorza Hajdarowicza.

— Przystępujemy do budowy najnowocześniejszego koncernu

medialnego w Polsce — deklaruje Grzegorz Hajdarowicz, którego spółka ma w swoim portfelu także „Przekrój” i „Sukces”.

Osią pomysłu na sukces Grzegorza Hajdarowicza jest teza, że Polacy za 3-4 lata będą w sumie posiadaczami kilkunastu milionów tabletów. Dlatego twórca Gremi Media bagatelizuje spadek nakładów drukowanych czasopism, obiecując, że na tabletach będą one niekwestionowanymi liderami rynku.

— Chcemy wykorzystać potencjał rynkowy tych tytułów do stworzenia niepowtarzalnej oferty czytelniczej i reklamowej — przekonuje krakowski biznesmen.

Zapewnia przy tym, że każdy z tytułów zachowa swoją dotychczasową autonomię i niezależność redakcyjną. Taka medialna paczka, zanim podbije tablety, ma podbić serca inwestorów. Gremi zaczęło konsolidować swoje wszystkie prasowe aktywa i umieści je w jednej grupie kapitałowej, którą chce jak najszybciej wprowadzić na GPW. Tyle że wcześniej musi się jeszcze wyjaśnić kwestia 49 proc. udziałów w Presspublice, należących do skarbu państwa, bez których może być trudno przeprowadzić głębokie zmiany w wydawcy „Rz”.

— Skarb dostał ofertę, ale na razie nie podzielił się z nami swoimi wrażeniami na jej temat — odpowiada Jarosław Knap, doradca Gremi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAJ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Hajdarowicz zapłacił za „Rzepę”