Hajduk sprzedaje akcje Donbasu

IAR
opublikowano: 18-01-2008, 13:05

Przemysłowy Związek Donbasu ISD poinformował o zmianach w strukturze własnościowej firmy. Korporacja posiada w  Polsce, miedzy innymi, Hutę Częstochowa oraz Stocznię Gdańsk.

Jeden z głównych udziałowców ISD Witalij Hajduk planuje sprzedaż swojej części akcji. Jest ona warta około 4 miliardów dolarów. Najprawdopodobniej zostanie podzielona przez jego partnerów- Serhija Tarutę i Olega Mkrtcziana. Witalij Hajduk zdecydował się na wycofanie z biznesu, ponieważ chce zaangażować się w działalność polityczną. Rada Ministrów proponuje, aby objął on stanowisko wicepremiera w rządzie Julii Tymoszenko. Związek Przemysłowy Donbasu - ISD, to jedna z największych ukraińskich firm. Zajmuje się metalurgią, budową maszyn, telekomunikacją, a także działalnością rolniczą. W jej skład wchodzi ponad 40 zakładów na Ukrainie i za granicą.

IAR

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane