Hakerzy ukradli kryptowaluty warte prawie 200 mln USD

opublikowano: 06-12-2021, 14:01

Podczas weekendu hakerzy ukradli z giełdy BitMart kryptowaluty wartości 196 mln USD. Jej prezes zapewnił, że klienci odzyskają stracone pieniądze, informuje The Independent.

Hakerzy ukradli 100 mln USD w kryptowalutach z blockchainu Ethereum i 96 mln USD w kryptowalutach z Binance Smart Chain. Nie zdołali ukraść żadnych bitcoinów, zapewnia BitMart. Giełda początkowo zapewniała, że nie było żadnego włamania i odpływ kryptowalut wynikał z ich normalnego wycofywania przez klientów, przypomina The Independent.

- BitMart wykorzysta własne środki do pokrycia strat wynikających z incydentu i zrekompensowania ich poszkodowanym klientom – zapewnił prezes Sheldon Xia.

fot. Sergei Konkov_TASS_Forum
fot. Sergei Konkov_TASS_Forum

Giełda ma udostępnić depozyty i możliwość wycofywania pieniędzy we wtorek.

- Nie jest zaskoczeniem, że atakujący biorą na cel giełdy kryptowalut, bo na wiele sposobów stały się nowymi bankami. Te nowoczesne wersje skoków na bank wymagają do tego mniejszego wysiłku i są mniej ryzykowne – powiedział The Independent Steve Forbes, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa w Nominet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Independent

Polecane