Hakerzy zaatakowali oddział Fed

opublikowano: 20-05-2015, 07:38

Bank Rezerwy Federalnej USA z St Louis stał się w ubiegłym miesiącu obiektem ataku hakerów, donosi Reuters. Udało się im przekierować ruch internetowy, ale nie doprowadzili do zamknięcia strony.

Do zdarzenia doszło 24 kwietnia. Hakerzy manipulowali ustawieniami routingu banku, przekierowując ruch na sztucznie spreparowane strony internetowe na wzór serwisu Fed. 

Tak jak w podobnych przypadkach ataków na DNS, przekierowany na zainfekowane strony użytkownik może nie mieć świadomości zagrożenia i pułapek jakie zastawili hakerzy, chodzi o pishing, malware oraz udostępniane loginy i hasła  - oświadczył Fed w komunikacie. 

Hakerzy regularnie atakują amerykańskie instytucje rządowe i ich strony internetowe. Celem cyberataków w ostatnich latach były m.in. Biały Dom, Departament Stanu, Biuro Zarządzania Kadrami, amerykańska Poczta oraz Narodowa Administracja Oceanów i Powietrza. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane