Halloween, gospodarka i inwestowanie

opublikowano: 31-10-2011, 10:47

W Stanach Zjednoczonych tylko święta Bożego Narodzenia sprzyjają bardziej wydatkom niż Halloween. Zdaniem wielu jest to też dobry czas na inwestowanie.

Wydatki w Wielkiej Brytanii związane z Halloween co roku przekraczają 100 mln GBP. Jednak prawdziwe szaleństwo zakupowe ogrania Stany Zjednoczone, gdzie wartość rynku szacuje się na 6,8 mld USD.

Zobacz więcej

Marek Druś

Z sondaży wynika, że tego szaleństwa nie jest w stanie powstrzymać nawet kryzys. Amerykanie w tym roku planują wydać o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Według Krajowej Federacji Detalistów (NRF), w tym roku wydatki Amerykanów na Halloween sięgać będą 6,86 mld USD w porównaniu z 5,6  mld USD w minionym roku.

Najwięcej pieniędzy oczywiście zostanie przeznaczonych na dekoracje domu, stroje i przyjęcia. Jednak nie tylko na to.

Halloweenowa strategia
Dla wielu Halloween wyznacza również początek dobrego okresu na inwestowanie. Wg tej teorii największy wzrost wartości akcji przypada na okres pomiędzy 31 października i 1 maja.

Ta technika jest ściśle związana ze znaną maksymą z Wall Street „Sell in May and walk away”, która zaleca pozbycia się akcji w maju i wycofanie się z inwestycji aż do jesieni.

A tak Halloween świętuje Google

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Halloween, gospodarka i inwestowanie