Handel i budowlanka zyskają najwięcej

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 2007-02-26 00:00

W ocenie specjalistów wyceny większości spółek notowanych na GPW już uwzględniają ich dobre wyniki i możliwości dalszego wzrostu. Niemniej nadal w giełdowej tabeli są firmy, które mogą zwiększać wartość dla akcjonariuszy. Sprzyjającą koniunkturę na początku roku powinny wykorzystać spółki handlowe.

Wśród firm, które powinny kontynuować wysokie tempo rozwoju, analitycy wymieniają firmy działające w różnych segmentach dystrybucji. Złote czasy przeżywa jubilerski W. Kruk. Nie gorzej radzą sobie odzieżowe Vistula & Wólczanka i Artman. AB i Karen Notebook zyskają na rosnącej sprzedaży komputerów i akcesoriów.

Dobre perspektywy ma pozostający w giełdowym cieniu Wandalex. Powinien skorzystać na rozbudowie powierzchni magazynowych. W branży spożywczej warto zwrócić uwagę na Mieszka, który zamierza dążyć do znaczącej poprawy rentowności, i Jutrzenkę, bo będzie konsolidować grupę. Inwestycje na rynku budowlano-montażowym powinny wykorzystać: Lentex, Decora, Stal- export i Hutmen. Na profity z umów w branży energetycznej może liczyć Rafako.

Sebastian Gawłowski