Handel na parze juan-dolar przekroczył szczyt z 2015 r.

opublikowano: 24-10-2018, 12:23

Wolumen obrotu na pasze walutowej juan-dolar przekroczył szalone poziomy obserwowane podczas dewaluacji w 2015 r. Eksperci tłumaczą to następstwem podejmowanych przez Chiny prób zapobierzenia zbyt szybkiemu osłabieniu waluty.

Wolumen wzrósł aż o 27 proc. do 66 mld USD do godzin popołudniowych chińskiego czasu lokalnego. To najwyższa wartość  od kiedy agencja Bloomberg zaczęła kompilować dane w 2014 r.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Mimo tak wysokich obrotów i niepewności, która napędza rajd na chińskiej giełdzie, wycena juana kształtuje się dosyć płasko na poziomie wokół 6,9414 za dolara,.

Władze mogły oferować płynność w dolarach sprzedawcom juanów na rynku, więc juan nie deprecjonowałby zbyt szybko w wyniku presji ze strony sprzedawców - powiedział Li Liuyang, analityk rynku finansowego w China Merchants Bank. Chińska waluta może stawić czoła znacznie większej presji, jeśli łatwo przekroczy poziom 6,95 za dolara – dodaje specjalista.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu