Hausner: Inflacja w lutym wyniosła około 4 proc.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 03-03-2005, 16:21

Wicepremier Jerzy Hausner ocenia, że inflacja w lutym może wynieść 4 proc. liczac rok do roku. Spodziewa się on spadku wskaźnika w kolejnych miesiącach.

Wicepremier Jerzy Hausner ocenia, że inflacja w lutym może wynieść 4 proc. liczac rok do roku. Spodziewa się on spadku wskaźnika w kolejnych miesiącach.   

"Inflacja w lutym będzie na poziomie 4 proc. i w następnych miesiącach będzie spadać" - powiedział Hausner w trakcie czwartkowej debaty sejmowej.

    Według danych GUS inflacja w styczniu wyniosła 4 proc. rdr. Dane na temat inflacji w lutym urząd opublikuje 14 marca.

    Wicepremier wcześniej mówił, że maksymalnym poziomem inflacji w I kwartale tego roku będzie 4 proc. rdr, a w kolejnych kwartałach będziemy obserwować spadek wskaźnika.

    Prognozy Hausnera są zbieżne z przewidywaniami Narodowego Banku Polskiego. NBP w najnowszej projekcji inflacyjnej podał, że inflacja prawdopodobnie będzie spadała w kolejnych kwartałach 2005 roku do celu inflacyjnego RPP na poziomie 2,5 proc. w IV kwartale i do nieco ponad 2 proc. na początku 2006 roku oraz ustabilizuje się w 2007 roku blisko celu.

    NBP ocenia również, że jest duże prawdopodobieństwo realizacji celu inflacyjnego w ciągu najbliższych trzech lat.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane