Hawe marzy o giełdzie Patrowicza

Obrót akcjami spółki, której notowania na warszawskiej giełdzie zawieszono za brak sprawozdań, ma być możliwy w systemie Novej Giełdy.

W przypadku gdy obrót określonymi papierami wartościowymi jest dokonywany w okolicznościach wskazujących na możliwość zagrożenia prawidłowego funkcjonowania rynku lub bezpieczeństwa obrotu, albo naruszenia interesów inwestorów, komisja może zażądać zawieszenia obrotu tymi papierami — na mocy tego przepisu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) żądała od GPW zawieszenia handlu akcjami światłowodowej spółki Hawe, która do tej pory nie podała do publicznej wiadomości raportów finansowych za 2015 i 2016 r. Do skutku nie doszło też ostatnie walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Tymczasem zarząd Hawe, który za brak publikacji raportów obwinia zarządcę postępowania restrukturyzacyjnego, w rozesłanym do prasy komunikacie poinformował, że jeszcze w tym miesiącu obrót akcjami ma być możliwy w systemie transakcyjnym Nova Giełda, za którym stoi inwestor Mariusz Patrowicz.

— Przywrócenie obrotu walorami spółki w systemie transakcyjnym Nova Giełda pozwoli choć po części zaspokoić oczekiwania indywidualnychinwestorów, którzy ponownie będą mieli możliwość na dokonywanie transakcji sprzedaży i kupna — mówi Paweł Paluchowski, prezes Hawe. Na Novej Giełdzie są obecnie notowane cztery spółki: DAMF Gaz, DAMF Energy i FonCapital (wszystkie są powiązane z Mariuszem Patrowiczem), a także akcje pracownicze Huty Stalowa Wola. Formalnie na rynku tym nie obraca się akcjami, ale jedynie opcjami wymiennymi na akcje. W praktyce inwestorzy indywidualni, którzy będą chcieli handlować papierami na Novej Giełdzie, będą musieli dopełnić formalności. „Zainteresowani akcjonariusze Hawe muszą wymienić swoje akcje. Wymiana akcji na opcje będzie się odbywać poprzez przeniesienie na spółkę Nasze Inwestycje sp. z o.o. akcji tytułem wniesienia ceny emisyjnej objęcia opcji konwertowalnych serii Hawe. Opcje konwertowalne serii Hawe będą miały charakter zbliżony do kwitów depozytowych. Inwestor będzie także musiał podobnie jak w domu maklerskich podpisać stosowne umowy” — głosi komunikat Hawe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Hawe marzy o giełdzie Patrowicza