Hazard zgubił bankowca

DI, PAP
27-12-2011, 06:57

Były pracownik tarnowskiego Alior Banku Maciej P. usłyszał aż 27 zarzutów dotyczących defraudacji wielkich kwot z lokat, donosi “Dziennik Polski”.

Prokuratura zarzuca 28-letniemu bankowcowi popełnienie 27 przestępstw, w wyniku których, jak dotąd ustalono, przywłaszczył sobie ok. 2,4 mln zł z lokat bankowych. Było to możliwe, bo obsługiwał osoby, które powierzyły bankowi duże kwoty.

Maciej P. kradł pieniądze prawie przez dwa lata i następnie tracił je w grach i zakładach bukmacherskich. W jednym przypadku, fałszując podpis, „wyczyścił” konto z 700 tys. zł. W pozostałych zabierał mniejsze kwoty, podrabiając podpisy w poleceniach przelewów bądź decyzjach likwidujących lokaty.

Były bankowiec przebywa w areszcie tymczasowym, grozi mu do 10 lat więzienia. Przyznaje się do stawianych mu zarzutów, ale konsekwentnie odmawia składania wyjaśnień.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Hazard zgubił bankowca