Heinz-Plastics rozbuduje się w Działdowie

opublikowano: 04-06-2019, 22:00

Niemiecka spółka to 25. inwestor, który wszedł do strefy po zmianie przepisów, i pierwszy zagraniczny.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna (WMSSE) bije rekordy. Od września ubiegłego roku, gdy zaczęła działać Polska Strefa Inwestycji, w której firmy mogą inwestować w niemal dowolnym miejscu kraju, zarząd spółki wydał 25 decyzji, co plasuje ją w czołówce wśród 14 stref. Najnowszą zgodę na zwolnienie z CIT otrzymała spółka Heinz-Plastics.

— Firma rozbuduje zakład w Działdowie. Zainwestuje co najmniej 19 mln zł. Stworzy warsztat narzędziowy i będzie dekorować opakowania i zamknięcia kosmetyczne z tworzyw sztucznych metodą metalizacji — mówi Grzegorz Smoliński, prezes WMSSE.

Heinz-Plastics powstała w 1998 r. i jest częścią grupy Heinz-Glas, dostawcy opakowań ze szkła wykorzystywanych w branżach perfumeryjnej i kosmetycznej. Niecałe dwa tygodnie temu Heinz-Glas zakończyła wartą 87 mln zł inwestycję w Działdowie — rozbudowę zakładu, generalny remont pieca i budowę nowego, największego w grupie pieca szklarskiego do wytwarzania szkła bezbarwnego o wydajności 150 ton na dobę.

W zakładzie pracuje blisko 550 osób. Huta szkła w Działdowie powstała w 1946 r. Tradycja wytwarzania szkła przez rodzinę Heinzów sięga 1523 r., a firma Heinz Glas rozpoczęła działalność w 1622 r.

— Heinz-Plastics to pierwsza zagraniczna firma, która dostała decyzję. Do tej pory mieliśmy tylko polskich inwestorów. Dziś wydamy następną decyzję, a w przyszłym tygodniu kolejną — mówi Grzegorz Smoliński.

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy