Czytasz dzięki

Herkules: To my przejęliśmy władzę nad PGMB Budopol

ISBNews
opublikowano: 30-07-2015, 17:26

Herkules przejął władzę w PGMB Budopol, powołał nową radę nadzorczą, która wybrała nowy zarząd tej spółki, poinformował prezes Herkulesa Grzegorz Żółcik.

„Zgodnie z naszymi zapowiedziami na Walnym Zgromadzeniu doszło do odwołania dotychczasowej i powołania nowej rady nadzorczej Budopolu. Rada nadzorcza na pierwszym posiedzeniu dokonała zmian w zarządzie spółki" – powiedział Żółcik, cytowany w komunikacie.

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Budopolu jest konsekwencją zwiększenia przez Herkulesa do ponad 50% w mińskiej spółce, podano również. Na walnym został złożony również wniosek o zwołanie następnego WZA w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego Budopolu.

„Wiemy, że kłopoty finansowe Budopolu mają znaczący wpływ na jego funkcjonowanie. Jako akcjonariusz większościowy chcielibyśmy pomóc spółce odzyskać równowagę i stabilność" – zapowiedział prezes Herkulesa.

Żółcik jest przekonany, że przejęcie większościowego pakietu w Budopolu pozwoli Herkulesowi na rozszerzenie działalności na rynku żurawi wieżowych i zwiększy park dźwigów na wynajem z 200 do 270.

„Nasza ocena potencjału przychodowego i zyskowności Budopolu to 20 mln zł przychodów rocznie. Przy dobrym zarządzaniu i restrukturyzacji związanej z aktywami to ok. 2 mln zł zysku netto rocznie" – oszacował Żółcik.

Zaznaczył też, że Herkules chce jak najszybciej konsolidować wyniki Budopolu. „Wszystko zależy od bieżącej sytuacji. Nigdy nie kryliśmy i dalej nie kryjemy, że jest trochę wewnętrznej opozycji w akcjonariacie Budopolu. Liczymy jednak, że w tej sytuacji zwycięży rozsądek i dojdziemy do porozumienia, co wszystkim stronom przyniesie wiele korzyści" – przekonuje prezes Herkulesa.

Wcześniej właściciel Corleonis Arkadiusz Ertel poinformował, że został wiodącym akcjonariuszem PGMB Budopol i rozważa połączenie sił obu firm, celem stworzenia jednego z rynkowych liderów. Jednocześnie rozważa dalszą konsolidację rynku i ofertę publiczną akcji w celu pozyskania środków dla współfinansowania dalszego rozwoju. Debiut na rynku głównym GPW mógłby nastąpić już w 2016 r.

W 2015 r. Herkules miał 124 mln zł przychodów i 9,42 mln zł zysku netto. Spółka wypłaci w tym roku po 6 gr dywidendy na akcję.

Herkules SA jest liderem na polskim rynku obsługi sprzętowej inwestycji i logistyki budowlanej. Zapewnia kompleksową i zoptymalizowaną ofertę w zakresie usług dźwigowo-transportowych oraz elementów zaplecza budowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane