Heros-Life ubezpiecza kredyty bankowe

Paweł Zielewski
opublikowano: 22-04-1999, 00:00

Heros-Life ubezpiecza kredyty bankowe

Bankowe Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Heros-Life wprowadził do swojej oferty ubezpieczeniowej ubezpieczenie na wypadek śmierci osób zaciągających kredyty bankowe. Wiąże się to z zainteresowaniem banków, dla których dotychczasowe sposoby zabezpieczeń zaciąganych pożyczek (szczególnie w przypadku długoterminowych kredytów, np. mieszkaniowych czy hipotecznych) okazują się niewystarczające.

Oferta Herosa-Life polega na tym, że ubezpieczającym jest bank udzielający kredytu. Instytucje finansowe, które skorzystają z oferty towarzystwa mają możliwość uzgodnienia treści umowy generalnej. W takim przypadku, oprócz ryzyka śmierci kredytobiorcy, może zostać włączone np. ryzykotrwałej utraty zdolności do pracy. Ubezpieczenie ma z założenia chronić interes zarówno banku, jak i klienta. W razie śmierci kredytobiorcy obciążenia z tytułu niespłaconego kredytu nie są przenoszone, jak obecnie, na spadkobierców. PZ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Heros-Life ubezpiecza kredyty bankowe