Heros Life zebrał 9,6 mln zł składki

Łukasz Świerżewski
30-04-2001, 00:00

Heros Life zebrał 9,6 mln zł składki

W pierwszym kwartale 2001 roku życiowe towarzystwo ubezpieczeniowe Heros Life zebrało 9,6 mln zł składki, czyli o 8,4 proc. więcej niż w tym samym okresie rok wcześniej. Spółka wypłaciła jednak 8,5 mln zł odszkodowań, czyli aż o 162 proc. więcej niż w I kwartale 2000 roku. Strata finansowa wyniosła niemal tyle samo co rok wcześniej, czyli 2,9 mln zł.

Początek roku był przełomowy dla towarzystwa. Właścicielem spółki został duński inwestor — Tryg-Baltica, który odkupił akcje spółki od Kredyt Banku. NWZA 21 kwietnia podniosło kapitał akcyjny towarzystwa z 40 do 100 mln zł oraz podjęło uchwałę o zmianie nazwy na Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie.

W skandynawskiej grupiej Nordea w Polsce, której częścią jest Tryg-Baltica, znajduje się też majątkowa spółka Energo-Asekuracja, Bank Komunalny i Bank Własności Pracowniczej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Heros Life zebrał 9,6 mln zł składki