Hestia ubezpieczy mały biznes

Marcin Zieliński
opublikowano: 05-01-1999, 00:00

Hestia ubezpieczy mały biznes

Towarzystwo ubezpieczeniowe Hestia Insurance wprowadzi 28 lutego nowe produkty ubezpieczeniowe Hestia Biznes i Hestia Biznes Plus. Druga propozycja to oferta all risks, czyli hit ubezpieczeniowy konkurencji w ubiegłym roku.

Hestia Biznes jest połączeniem trzech ubezpieczeń: ubezpieczenia mienia od kradzieży i rabunku, ubezpieczenia ogniowego i OC z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. Pakiet Hestia Biznes Plus będzie ubezpieczać m.in. budynki, mienie ruchome i odpowiedzialność cywilną na zasadzie all risks. Przystąpienie do pakietów nie jest ograniczone minimalnymi ani maksymalnymi sumami ubezpieczenia.

— Ci, którzy kupią nowe pakiety, otrzymają 10 proc. zniżki na inne polisy Hestii Ins. — mówi Krzysztof Cymcyk, dyrektor Biura Ubezpieczeń Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Hestii Ins.

TU PBK chroni wszystko

Przed Hestią Ins. polisy all risks dla biznesu sprzedawało m.in. towarzystwo ubezpieczeniowe AIG Polska. Firma z amerykańskim rodowodem w swojej ofercie nie stosuje taryf, a stawki kalkuluje indywidualnie.

Jednym z pierwszych, którzy sprzedawali u nas polisy all risks, był zakład ubezpieczeń TU PBK. Firma przygotowała specjalny pakiet ,,Wszystko”. Obecnie towarzystwo sprzedaje miesięcznie około 200 takich produktów i przekonuje, że odszkodowania są wypłacane według zasady ,,nowe za stare”. Chodzi o to, żeby odszkodowania wypłacane z polisy ,,Wszystko” umożliwiały działanie firmy bez wydawania dodatkowych pieniędzy. TU PBK nie chce ujawnić stawek swojego all risk.

Warta kusi mniejszych

Inną strategię przyjęło PZU, które od niedawna sprzedaje polisy all risks i jest na etapie szkolenia kadr rozprowadzających te ubezpieczenia.

Ostatnio swoje all risks zaprezentowała TUiR Warta. Są one dostępne w sieci towarzystwa od 15 października. Rozszerzenie ubezpieczeniowej oferty towarzystwa jest częścią nowej strategii Warty. Firma, znana dotychczas głównie z ubezpieczania dużych ryzyk przemysłowych i ochrony transportu, chce zwrócić się do mniejszych klientów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Zieliński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu