Hirano: Korea Północna jest wielkim problemem

opublikowano: 18-09-2017, 08:16
aktualizacja: 18-09-2017, 08:17

Nobuyuki Hirano, szef największego japońskiego banku uważa, że choć reakcja rynków na ostatnia próbę rakietową Korei Północnej była niewielka, to nie powinno to być dla nikogo uspokojeniem.

- Powinniśmy się tym martwić – powiedział szef Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ i jego spółki-matki Mitsubishi UFJ Financial Group podczas szczytu w Singapurze. – Japończycy i opinia publiczna przyzwyczaili się do długotrwałego pokoju i wierzą, że będzie trwał zawsze. Ale niekoniecznie tak musi być – dodał.

Hirano zwrócił uwagę, że ostatnia seria prób rakietowych Korei Północnej, a także próba jądrowa, „jest dużym ostrzeżeniem” i „pewnym rodzajem lekcji”. Japoński biznesmen uważa, że obecnie Japonia, USA i inne kraje powinny działać wspólnie i spowodować iż stanie się dla Korei Północnej jasne, że nie może „działać bezprawnie”.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu