Hirny odmraża giełdową ścieżkę

KSA
20-02-2009, 00:00

Deweloper chce zadebiutować w tym roku, ale bez oferty publicznej. Inwestycje odmrozi w 2010 r.

Deweloper chce zadebiutować w tym roku, ale bez oferty publicznej. Inwestycje odmrozi w 2010 r.

Hirny BD, deweloper budujący w okolicach Warszawy i w Łodzi, z oczywistych względów zawiesił w ubiegłym roku postępowanie zatwierdzeniowe w Komisji Nadzoru Finansowego. Nie składa jednak broni.

— Po zamknięciu roku obrotowego, który kończy nam się w marcu, i przeprowadzeniu audytu wznowimy postępowanie — mówi Piotr Hirny, prezes Hirny BD.

Nie ma jednak złudzeń — nie będzie się starać przeprowadzić oferty publicznej.

— Na giełdę idziemy również po to, by nasi klienci, kontrahenci oraz instytucje finansowe wiedziały, że współpracują z poważną firmą. Wbrew pozorom ma to duże znaczenie — tłumaczy Piotr Hirny.

Pierwotnie spółka liczyła, że sprzeda akcje za około 120 mln zł. Pieniądze miała przeznaczyć głównie na budowę banku ziemi. Ale — w obecnej sytuacji rynkowej — nie ma z tym pośpiechu.

— Monitorujemy rynek, ale ceny nie spadły jeszcze dramatycznie, choć widać już pewien ruch w gruntach rolnych — mówi Piotr Hirny.

Deweloper trzymał się do tej pory z dala od centrum Warszawy i nadal upatruje sukcesu w dobrze skomunikowanych inwestycjach pod miastem. Ma w sprzedaży około 200 mieszkań w Łodzi, Pruszkowie i warszawskim Międzylesiu. Ceny za metr kwadratowy w tych lokalizacjach zaczynają się odpowiednio od 3,8 tys. zł., 4,5 tys. zł i 5 tys. zł.

W roku 2008 Hirny BD sprzedał 220 mieszkań. To trzy razy więcej niż w 2007 r.

— W tym roku ten wynik się nie powtórzy — liczymy, że sprzedamy około 100 lokali — przyznaje Piotr Hirny.

Deweloper nie ujawnia na razie wyników finansowych, ale potwierdza, że zamierza utrzymać marżę netto na poziomie 15 proc. Nie będzie rozpoczynał w tym roku nowych inwestycji. Wiosną 2010 r. zamierza ruszyć z budową około 250 mieszkań w Pruszkowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Hirny odmraża giełdową ścieżkę