Hirny znalazł sposób

WK
opublikowano: 2008-12-30 00:00

Gdy bank domaga się wkładu własnego, a na koncie pusto, pożyczy ci deweloper. Bo mu się opłaca.

Gdy bank domaga się wkładu własnego, a na koncie pusto, pożyczy ci deweloper. Bo mu się opłaca.

W sytuacji, gdy banki zaostrzyły kryteria udzielania kredytów hipotecznych, deweloperom budynków mieszkalnych ubyło klientów. Dla wielu z nich nie do przeskoczenia okazał się wymóg posiadania sięgającego nawet 30 proc. wkładu własnego. Jednak rynek nie znosi próżni. Warszawski deweloper Hirny BD znalazł sposób na obejście zaporowych warunków i zapewnienie sobie klientów. Tym sposobem jest kredyt deweloperski na sfinansowanie wkładu własnego.

Mogą go otrzymać wszyscy, którym bank przyznał kredyt hipoteczny.

Oferta kredytowa dewelopera zakłada bardzo długi okres spłaty, bo do 50 lat. Hirny gotów jest sfinansować nawet 30 proc. wartości nieruchomości.

Spółka udziela kredytu we frankach szwajcarskich, ale wypłaca i spłaty przyjmuje w złotych. Proponuje dwa warianty spłaty odsetek i kapitału. Pobiera również marżę wysokości do 1,5 proc. Pożyczek udziela na zakup lokali w budynkach oddawanych do użytku obecnie i zaplanowanych na przyszły rok.