Hiszpanie w Warszawie o inwestycjach

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-10-2005, 17:09

Nie Hiszpanie, ale zmiana ustawy o zamówieniach publicznych, może pomóc miastu w zrealizowaniu bez przeszkód budowy Mostu Północnego - powiedział wiceprezydent Warszawy Sławomir Skrzypek podczas czwartkowej konferencji prasowej na temat inwestycji w stolicy. W konferencji uczestniczyli hiszpańscy goście władz Warszawy.

Nie Hiszpanie, ale zmiana ustawy o zamówieniach publicznych, może pomóc miastu w zrealizowaniu bez przeszkód budowy Mostu Północnego - powiedział wiceprezydent Warszawy Sławomir Skrzypek podczas czwartkowej konferencji prasowej na temat inwestycji w stolicy. W konferencji uczestniczyli hiszpańscy goście władz Warszawy.

    Goście władz Warszawy to organizatorzy targów inwestycyjnych w Barcelonie "Barcelona Meeting Points". Przyjechali do stolicy, aby uzgodnić organizację w czerwcu przyszłego roku w Warszawie podobnych targów - "Warsaw Meeting Point". Targi w Warszawie mają dotyczyć głównie Europy Środkowo-Wschodniej.

    Na konferencji władze Warszawy po raz kolejny informowały o tym, że Warszawa jest miastem atrakcyjnym pod względem inwestycji, że w stolicy w przyszłym roku powstanie dwa razy więcej mieszkań niż w ubiegłym (ponad 20 tys.). Tym informacjom przysłuchiwali się goście z Hiszpanii. Jak wynika z wypowiedzi wiceprezydenta Skrzypka, o problemach inwestycyjnych miasta z nimi nie rozmawiano.

    Pytany o to Skrzypek powiedział, że miastu nie są potrzebne rady Hiszpanów, np. w sprawie ponownie zaskarżonego konkursu na budowę Mostu Północnego. Według niego, w tej kwestii niezbędna jest zmiana ustawy o zamówieniach publicznych, która umożliwia ciągłe zaskarżanie konkursu.

    Wyniki ogłoszonego po raz drugi przez miasto konkursu znów zaskarżyła firma projektowa Arup, która zarzuciła samorządowi, że nie uchylił dotychczasowych wyników konkursu, bo w jego drugiej edycji wygrała ta sama firma, co w pierwszej. Zaskarżenie do sądu powoduje opóźnienie inwestycji.

    Na konferencji władze Warszawy po raz kolejny przedstawiły wyniki rankingów atrakcyjności inwestycyjnej stolic europejskich. "Warto o tym przypominać, że w rankingu Cushman & Wakefield & Healey & Baker Warszawa jest na zaszczytnym 20. miejscu" - mówił Skrzypek. Podkreślił, że Warszawa jest liderem pod względem kosztów pracy, a przez inwestorów z zagranicy jest wskazywana najczęściej jako miasto atrakcyjne do otwierania oddziałów największych korporacji.

    Dyrektor generalny targów "Barcelona Meeting Points" Josep Pons powiedział w czasie czwartkowej konferencji, że współpraca stolicy Hiszpanii z Warszawą trwa już osiem lat. "Na pierwszych targach stolicę Polski reprezentowało dwóch inwestorów. Obecnie stoisko warszawskie jest największym na barcelońskich targach" - chwalił Warszawę. Jak podkreślił, owocem tej współpracy będą właśnie przyszłoroczne targi.

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane