Hit inwestycyjny we Wrocławiu – to już pewne

TM
06-01-2010, 11:25

 Znów chciałoby się powiedzieć yes, yes, yes. McKinsey & Company otwiera we Wrocławiu centrum usług, jakiego jeszcze w Polsce nie było. "PB" pisał o tym już w listopadzie.

 Hit inwestycyjny we Wrocławiu – to już pewneHit inwestycyjny we Wrocławiu – to już pewneTakiej inwestycji jeszcze w Polsce nie było. Firma McKinsey & Company potwierdziła, że otwiera we Wrocławiu nowy Ośrodek Badawczo – Rozwojowy Wiedzy. Będzie to czwarte tego rodzaju centrum w globalnej sieci Centrów Wiedzy McKinsey. Pracę może dostać nawet 100 specjalistów.

- Planujemy zatrudniać wysoko wykwalifikowanych analityków. Centrum będzie świadczyć usługi na rzecz konsultantów i specjalistów McKinsey na terenie Europy i na innych kontynentach – mówi Jacek Poświata, dyrektor zarządzający McKinsey & Company w Polsce.

Ośrodek zatrudni absolwentów m.in. uczelni wrocławskich i ekspertów z doświadczeniem zawodowym w poszczególnych branżach. Wszyscy zostaną przeszkoleni w wyszukiwaniu danych, ich analizie oraz w zakresie poszczególnych branż i obszarów funkcyjnych (np. farmaceutyka i ochrona zdrowia, telekomunikacja, transport i logistyka, motoryzacja, działalność operacyjna, dobra konsumpcyjne).

- Projekt utworzenia globalnego Centrum Wiedzy wpisuje się w strategię budowania we Wrocławiu gospodarki opartej na wiedzy. Szczególnie ważne jest dla mnie to, że Wrocław doceniono jako miejsce oferujące wysoką jakość życia, bo tylko tam lokowane są tego typu centra, a także to, iż udało się nam przekonać inwestora, że najbardziej utalentowanych ludzi znajdzie właśnie we Wrocławiu – pękla z dumy Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Inauguracja akcji rekrutacyjnej planowana jest na 12 stycznia o godzinie 13:00 na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W godzinach 9:00 – 15:00 na kampusie uniwersytetu odbędą się prezentacje i spotkania na temat nowopowstającego centrum otwarte dla studentów ze wszystkich uczelni wrocławskich. (McKinsey)

- Inwestycja firmy McKinsey potwierdza, że największym atutem Polski są jej mieszkańcy. Dzięki wykształconym, kompetentnym kadrom staliśmy się centrum usług biznesowych Europy. Gratuluję firmie wyboru i życzę dalszych sukcesów – komentuje Sławomir Majman, prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Hit inwestycyjny we Wrocławiu – to już pewne