Hoekstra: na brexicie skorzystają tylko Rosja i Chiny

opublikowano: 05-04-2019, 14:27

Holenderski minister finansów Wopke Hoekstra uważa, że jedynymi krajami, które skorzystają z wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej są Rosja i Chiny.

- Jedyne kraje, które skorzystają, to Rosja i Chiny, a dla nas to naprawdę tragiczne, że największa potęga wojskowa opuszcza Unię Europejską – powiedział Hoekstra. – To naprawdę tragedia i zła wiadomość dla wszystkich zaangażowanych – dodał.

Ministrowie finansów eurolandu, którzy spotkali się w piątek w stolicy Rumunii ogłosili, że Unia Europejska jest przygotowana na wyjście Wielkiej Brytanii i jest w stanie wprowadzić posterunki kontroli granicznej jeśli okaże się, że będzie to twardy brexit.

- Jesteśmy przygotowani także, w przypadku wyjścia bez umowy, na kontrole celne – ogłosił Pierre Moscovici, unijny komisarz do spraw gospodarczych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane