Hoflik pokieruje TVP1, Rastawicki - TVP2

PAP
opublikowano: 06-10-2009, 22:38

W środę oficjalnie znane mają być nazwiska nowych dyrektorów głównych anten TVP. Szefem telewizyjnej Jedynki ma zostać Wojciech Hoflik, a Dwójki - Rafał Rastawicki - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do zarządu TVP.

Stanowiska stracą tym samym Iwona Schymalla, która kierowała TVP1 od lipca, oraz Krzysztof Nowak - również od lipca szef TVP2.

Wojciech Hoflik do stycznia był zastępcą dyrektora TVP1 do spraw programowych. Wiceszefem Jedynki (za prezesury Roberta Kwiatkowskiego) był także Rafał Rastawicki, który wedle nieoficjalnych informacji będzie nowym szefem Dwójki.

Zmiany kadrowe czekają też biuro prasowe TVP. Jak nieoficjalnie dowiedział się PAP, nowym rzecznikiem telewizji zostanie Paweł Burdzy, który był wcześniej m.in. doradcą zarządu TVP, kierowanego przez Andrzeja Urbańskiego. Obecnie Burdzy jest m.in. członkiem Rady Etyki Mediów. P.o. rzecznikiem TVP jest obecnie Daniel Jabłoński.

W środę w południe nowe władze TVP spotkają się z ministrem skarbu Aleksandrem Gradem. Na zaproszenie ministra w resorcie mają się stawić: nowy p.o. prezes spółki Bogusław Szwedo, p.o. przewodniczący Rady Nadzorczej TVP Bogusław Piwowar oraz reprezentujący w RN TVP resort skarbu Grzegorz Borowiec. Spotkanie ma dotyczyć "sytuacji w TVP".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane