Holdinwest złapał kontrakt na katowickim dworcu

DI
opublikowano: 10-02-2010, 15:10

PKP wybrały wykonawcę prac na dworcu tymczasowym w Katowicach od strony Placu Młodzieży Powstańczej. Zastała nim firma Holdinwest.

Przedsiębiorstwo wykona prace przygotowawcze na dworcu, które rozpoczną się w kwietniu 2010 i zakończą się w czerwcu 2010. Inwestycja jest finansowania przez PKP i ma wartość 1 mln zł.

Zadaniem modernizowanego dworca będzie zapewnienie sprawnej obsługi podróżnych i zminimalizowanie trudności związanych z przebudową katowickiego Dworca Głównego.

Na Placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej zostaną wydzielone miejsca parkingowe, w tym dla osób niepełnosprawnych. Dworzec będzie wyposażony w dodatkowe kasy, wybudowany zostanie także kompleks kasowy na zewnątrz. Powstaną punkty informacyjne i dodatkowe sanitariaty, w tym toaleta dla matki z dzieckiem, przystosowana do przewijania niemowląt.

Dworzec Tymczasowy będzie również wyposażony w udogodnienia dla osób mających problemy z poruszaniem się. Zwiększona zostanie liczba platform udostępniających przejścia osobom ograniczonym ruchowo. Powstaną toalety dla niepełnosprawnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane