Czytasz dzięki

Holendrzy chcą zarobić na EURO 2012

Małgorzata Grzegorczyk
opublikowano: 08-09-2009, 00:00

Firmy budowlane

Kolejna misja handlowa szuka partnerów do biznesu

Firmy budowlane

i infrastrukturalne

z Holandii za miesiąc

będą szukać w Warszawie partnerów.

Od 13 do 16 października potrwa misja gospodarcza firm holenderskich z branży infrastrukturalnej (patrz ramka).

— Weźmie w niej udział Camiel Eurlings, minister transportu i polityki wodnej Holandii. Poza tym przyjadą firmy zainteresowane współpracą przy budowie i modernizacji obiektów związanych z organizacją mistrzostw EURO 2012 oraz firmy z branży budownictwa zrównoważonego. Wezmą one też udział w targach Infrastruktura 2009 w Warszawie — zapowiada Michiel Alberda z Eunite, firmy organizującej misję.

Łącznie przyjadą przedstawiciele 40 firm z Holandii. W zaplanowanym na 15 października seminarium udział weźmie też kilkadziesiąt przedsiębiorstw z Polski. Spotkania firm holenderskich zainteresowanych współpracą z firmami polskimi odbędą się w hotelu Sheraton w Warszawie oraz na terenie targów Infrastruktura.

— Jeśli jakaś polska firma jest zainteresowana spotkaniem, prosimy o kontakt — mówi przedstawiciel Eunite.

Niektóre firmy już są obecne w Polsce. AviaVox, dostawca inteligentnych systemów dźwiękowych dla lotnisk i linii lotniczych, współpracuje z lotniskiem w Łodzi. Kersten, producent giętych profili stalowych i aluminiowych, ma w Polsce fabrykę. Croon Elektrotechnik, która działa w branży ICT, ochrony budynków, oczyszczalni, przemysłu i logistyki, budownictwa, opieki zdrowotnej i edukacji, floty handlowej i prac portowych, infrastruktury i środowiska, ma oddział w Warszawie.

W czerwcu do Polski przyjechało 11 firm z branży metalowej, a wkrótce odbędzie się misja firm z branż ochrony środowiska i zarządzania odpadami.

— Kryzys nie ma wpływu na liczbę misji. Organizatorem są rządowe organizacje wspierające finansowo aktywność zagraniczną firm — uważa Michiel Alberda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy