Honeywell otworzy zakład w Chorzowie

WST
opublikowano: 03-03-2021, 10:13

Amerykański potentat segmentu przemysłowego, konglomerat Honeywell zwiększa swoją obecność w Polsce. W kwietniu otworzy nowy zakład w Chorzowie.

Daniel Barry/Bloomberg

W chorzowskiej fabryce zatrudnienie ma znaleźć 100 osób. Zakład o powierzchni 27 tys. m2 będzie produkował zaawansowane urządzenia do automatyzacji magazynów i centrów dystrybucji firm logistycznych, w tym taśmociągi, systemy sortowania, paletyzatory i roboty, zautomatyzowane systemy magazynowania i wyszukiwania, a także systemy podnoszenia kierowane dźwiękiem lub światłem.

Będzie to drugi, duży obiekt Honeywell na Śląsku otwarty na przestrzeni ostatnich dwóch lat. W 2019 r. w Katowicach utworzono Centrum Obsługi Klienta Honeywell na Europę, które obecnie zatrudnia 300 ekspertów.

Honeywell jest obecny w Polsce i innych krajach Europy Środkowej i Wschodniej od początku lat dziewięćdziesiątych. Obecnie zatrudnia w regionie ponad 8 tysięcy pracowników.

Wśród jego klientów są m.in. koncerny Boeing, Embraer, PLL Lot czy Grupa Azoty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane