Hossa na akcjach wchodzi w ostatnią fazę

KZ
opublikowano: 02-07-2013, 00:00

Prognozy

Silnych wahań nie zabraknie, ale dopóki inwestorzy nie uznają, że zmiana polityki monetarnej jest nieuchronna w krótkim terminie, dopóty kierunek rynku akcji będzie jeden: w górę — prognozują analitycy DM IDMSA.

Zdaniem specjalistów, rynek akcji wchodzi lub właśnie wszedł w ostatnią fazę cyklicznej hossy.

„Wyceny firm powoli zbliżają się do długoterminowych, historycznych poziomów. Jesteśmy mniej więcej w połowie drogi od niedowartościowania do przewartościowania tej klasy aktywów. Ponadto rośnie zainteresowanie funduszami akcji wśród drobnych inwestorów — to zwykle ostatni spóźnialscy” — zwracają uwagę analitycy DM IDMSA.

W najnowszym raporcie analitycy obniżyli z „kupuj” do „trzymaj” rekomendację dla BSC Drukarni Opakowań i podnieśli ze „sprzedaj” do „trzymaj” zalecenie dla Vistuli. Radzą także kupować walory budowlanego Erbudu i działającego na rynku finansowania służby zdrowia Magellana.

Co warto mieć w portfelu…

Magellan, Trakcja, GTC, Robyg, Asbis, Asseco Poland, BZ WBK, Ciech, Cinema City, Comp, Enel-Med, Farmacol, Getin Holding, Inter Cars, Lotos, Pekao, Pelion i PKN Orlen

…a czego unikać

AB, Alma Market, Barlinek, Mercor, Polnord, TPSA i TVN

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane