Hotblok na fali wzrostowej

ANP
opublikowano: 20-05-2009, 00:00

Producent energooszczędnych ścian liczy na zysk na koniec roku. Przychody mogą sięgnąć 3 mln zł.

Producent energooszczędnych ścian liczy na zysk na koniec roku. Przychody mogą sięgnąć 3 mln zł.

Owocny rok zapowiada Hotblok, firma produkująca energooszczędne ściany, która wczoraj zadebiutowała na rynku New Connect.

— Chciałbym zamknąć ten rok na plusie. Przychody powinny wynieść 1-3 mln zł. W tym 20 proc. będzie stanowić eksport — mówi Jarosław Lenartowski, prezes Hotblok.

Zwraca uwagę, że utrudnieniem dla rozwoju firmy jest mniejszy dostęp do kredytów na budownictwo indywidualne. Miesięcznie spółka sprzedaje 4-5 domów budowanych we własnej technologii. Koszt budowy jednego to 30-40 tys. zł netto.

W Czechach udało się firmie sprzedać cztery domy. Na etapie projektowania jest osiedle w Słowenii. Dwa kolejne mają zbudować zagraniczni inwestorzy we Wrocławiu.

Spółka liczy na unijne dotacje.

— Będziemy aplikować w dwóch programach. W sumie możemy dostać nawet 1,5 mln zł. Opracowaliśmy innowacyjny moduł technologiczny, a pieniądze z Unii przeznaczymy na jego postawienie — dodaje Jarosław Lenartowski.

Moduł to rodzaj fabryki, ale niewymagający obiektów infrastrukturalnych.

W przyszłości spółka chce mieć więcej modułów rozsianych po Polsce.

Na otwarciu kurs akcji Hotblok wzrósł o 61 proc., do 6,44 zł. Na zamknięciu płacono 4,05 zł (+1,25 proc.). Z emisji spółka uzyskała 330 tys. zł przy cenie emisyjnej 4 zł. W drodze prywatnej subskrypcji trzej inwestorzy objęli 82,5 tys. akcji. Hotblok jest 90. spółką na New Connect (dwie firmy przeszły na rynek główny GPW).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu