Hotelarze martwią się o branżę

Przedstawiciele branży hotelarskiej za największe zagrożenia dla swojej działalności w najbliższych trzech latach uznają niestabilność polityczną, w tym ryzyko ataków terrorystycznych i spowolnienie gospodarcze. Przy czym jedynie 33 proc. badanych deklaruje, że ma plan, jak poradzić sobie w jednym lub drugim przypadku. Zagrożenie terrorystyczne i wynikająca z niego niepewność polityczna np. w Turcji, Niemczech, Francji i Tunezji sprawiają, że w takich krajach jak Polska czy Hiszpania obecny sezon jest dla branży hotelarskiej wyjątkowo dobry. Dlatego hotelarze z tych państw w pierwszej kolejności przygotowują się na kłopoty wynikłe z innych czynników. Za najbardziej zagrażające uznają niekorzystne warunki pogodowe i katastrofy naturalne, utratę reputacji oraz zniszczenie lub uszkodzenie mienia. Tak przedstawiają się wyniki raportu przygotowanego przez Aon Polska.

— Niewątpliwie zagrożenie terrorystyczne niekorzystnie wpływa na sytuację hoteli w wielu krajach Europy Zachodniej i Afryki Północnej, ale z perspektywy polskiego rynku wciąż jest traktowane jako odległe. Hotelarze w naszym kraju dostrzegają przede wszystkim codzienne zagrożenia wynikające z branżowej praktyki, wśród których wymienić można chociażby odpowiedzialność cywilną za ewentualne kradzieże i szkody wyrządzone klientom. Spodziewamy się, że w najbliższych latach na całym świecie, a więc również w Polsce, branżę hotelową w coraz większym stopniu dotykać będzie ryzyko przestępczości komputerowej — komentuje Jarosław Jezierski, dyrektor finansowy w Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre. © Ⓟ

33 proc. Tylko taki odesetek badanych przedstawicieli branży hotelarskiej deklaruje, że ma plan, jak poradzić sobie z największymi zagrożeniami dla swojej działalności: niestabilnością polityczną i spowolnieniem gospodarczym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Dobosiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Hotelarze martwią się o branżę