Howell przejmie Metal Serwis

Howell przejmie Metal Serwis

Howell przejmie Metal Serwis

Tomasz Siemieniec
opublikowano: 27-10-1998, 00:00

Howell przejmie Metal Serwis

Na dzisiejszym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Howell ma zostać podjęta uchwała o nabyciu 100 proc. udziałów w spółce Metal Serwis, działającej w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. 17 września została podpisana umowa z firmą Termet o nabycie praw własności do 60 proc. udziałów w Metal Serwis za cenę 36 tys. zł. Wcześniej Howell podpisał podobną umowę z osobą prywatną, obywatelem Niemiec Aloisem Rostkiem na 40 proc. udziałów o łącznej wartości 24 tys. zł. Obie umowy miały charakter warunkowy i uzależnione są od decyzji WZA spółki oraz zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Decyzja o przejęciu Metal Serwis podyktowana została względami podatkowymi. Howell skorzysta bowiem z 10-letniej karencji, a przez kolejne 10 lat będzie korzystał z 50-proc. ulgi.

Zgromadzenie akcjonariuszy podejmie też uchwałę dotyczącą kredytu obrotowego wysokości 10 mln zł. Środki te mają zostać pozyskane z Banku Zachodniego i przeznaczone na finansowanie zapasów i należności do sierpnia 1999 roku. Tegoroczne prognozy Howella zakładają osiagnięcie zysku netto na poziomie 17,5 mln zł.

— Choć po dziewięciu miesiącach firma zarobiła około 9,7 mln zł, zarząd na razie nie przewiduje korekty prognoz — twierdzi Dariusz Nowak, specjalista ds. kontaktów z giełdą. TS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec