Czytasz dzięki

HSBC odmraża redukcję 35 tys. etatów

opublikowano: 17-06-2020, 08:30

Bank HSBC powrócił do realizacji szerokiego planu restrukturyzacji zatrudnienia, którego wdrażanie zostało wstrzymane przez wybuch pandemii koronawirusa. Rynkowy potentat chce zmniejszyć zatrudnienie aż o 35 tys. etatów, informuje Reuters.

Agencja podaje powołując się na jeden z największych na świecie holdingów finansowych, że zawieszone zostały prawie wszystkie zewnętrzne działania rekrutacyjne.

Zobacz więcej

HSBC

Bloomberg

Nie mogliśmy w nieskończoność wstrzymywać proces zmian w zatrudnieniu. Zawsze kwestią było nie to, jeśli, ale kiedy – napisał w notce do 235 tys. pracowników Noel Quinn, prezes HSBC.

W ramach planu restrukturyzacji ogłoszonego po raz pierwszy w lutym HSBC zapowiedział, że połączy swoją działalność w zakresie bankowości prywatnej i majątkowej, ograniczy europejską działalność kapitałową i zmniejszy sieć detaliczną w Stanach Zjednoczonych  w celu ograniczenia kosztów o 4,5 mld USD. W marcu z związku z pandemią koronawirusa brytyjski bank wstrzymał realizację projektu. 

Prezes podkreślił, że pogarszająca się szybko rentowność i słabe perspektywy gospodarcze zmuszają  instytucję do wznowienia działań restrukturyzacyjnych. Firma dokonała już odpisów na rezerwy związane ze „złymi” kredytami o wartości 3 mld USD. 

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane