HSBC ukarany przez regulatora

TR, FT.COM
07-12-2011, 00:00

FINANSE

Pracownicy jednej ze spółek banku HSBC sprzedawali osobom w podeszłym wieku instrumenty, które miały im zapewnić pieniądze na opiekę w ostatnich latach życia. Transakcje te nie spodobały się brytyjskiemu regulatorowi, który wymierzył HSBC karę 10,5 mln GBP, najwyższą w historii w segmencie produktów detalicznych.

Dodatkowo bank musi zapłacić 29,3 mln GBP odszkodowania osobom starszym i niepełnosprawnym, którym należąca do HSBC spółka NHFA sprzedała obligacje inwestycyjne. Instrument miał dawać dochód roczny potrzebny do opłaty opieki w zamian za ulokowanie pieniędzy na określony czas, zwykle pięć lat.

Problem polega na tym, że sprzedawano go osobom w zaawansowanym wieku (średni wiek kupujących to 83 lata). W wielu przypadkach roczny dochód z instrumentu był niewystarczający do opłacenia opieki. 87%

Tyle transakcji NHFA zakwestionował regulator.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TR, FT.COM

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / HSBC ukarany przez regulatora