HSBC zakazało klientom kupna akcji MicroStrategy

opublikowano: 12-04-2021, 18:31

HSBC wprowadziło zakaz dla użytkowników swojej internetowej platformy transakcyjnej, bo uważa akcje MicroStrategy za produkt powiązany z wirtualną walutą, donosi Reuters powołując się na wiadomość przesłaną klientom przez bank.

HSBC InvestDirect poinformował klientów, że nie będzie obsługiwał zakupu lub nowych transferów produktów związanych z notowaniami wirtualnych walut. Tymczasem MicroStrategy to spółka, która od ubiegłego roku aktywnie inwestuje w bitcoina. W ubiegłym tygodniu informowała, że ma już 91579 bitcoinów wartych ok. 5,5 mld USD, co stanowi ok. 80 proc. kapitalizacji spółki zajmującej się wcześniej tworzeniem oprogramowania.

HSBC oświadczyło, że „nie ma apetytu na bezpośrednią ekspozycję na wirtualne waluty”. Bank podkreślił, że jego polityka w tej sprawie nie zmienia się od 2018 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane