Huawei odnotował 17-proc. spadek sprzedaży kwartalnej

  • Paweł Makosz
opublikowano: 28-04-2021, 08:57

Drugi kwartał z rzędu skurczyły się przychody Huawei. Powodem są amerykańskie sankcje, które niszczą biznes smartfonów chińskiego giganta technologicznego.

Huawei odnotował 17-proc. spadek sprzedaży do 150,1 mld juanów (23 mld USD) w pierwszych trzech miesiącach tego roku. W tym samym okresie ubiegłego roku przychody z tego tytułu wyniosły 180,6 mld juanów (27,86 mld USD).

W kwartale zakończonym w grudniu przychody ze sprzedaży produktów chińskiego giganta technologicznego zmalały o 11 proc. w porównaniu z ostatnimi miesiącami 2019 roku.

Oznacza to, że Huawei odnotował drugi kwartał z rzędu z malejącym poziomem sprzedaży.

Michaela Handrek-Rehle

Huawei, z siedzibą w Shenzhen, kończy najtrudniejszy rok w swojej historii. Sankcje nałożone przez administrację prezydenta Trumpa zdusiły niegdyś przewodnią działalność firmy jaką była sprzedaż smartfonów i zahamowały postępy w produkcji sieci piątej generacji.

Biały Dom Bidena nie wykazuje żadnych oznak zmiany tej decyzji. Skłania to założyciela Huawei, Rena Zhengfeia, do skierowania firmy w stronę nowych obszarów, takich jak inteligentne rolnictwo, opieka zdrowotna, cloud computing oraz samochody elektryczne.

W tym roku Huawei zobowiązał się przeznaczyć 1 mld USD na rozwój technologii samojezdnych i elektrycznych pojazdów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane