Czytasz dzięki

Huawei zwiększyło sprzedaż

opublikowano: 14-07-2020, 08:52

Pomimo ograniczeń w niektórych krajach Huawei Technologies zwiększyło sprzedaż w pierwszym półroczu.

Największa chińska spółka telekomunikacyjna zakończyła półrocze przychodami wynoszącymi 454 mld juanów (65 mld USD). Oznacza to ich wzrost o 13 proc. Marża zysku netto sięgała po pierwszym półroczu 9,2 proc.  

USA nieustannie prowadzą politykę mającą ograniczyć udział Huawei w budowie sieci 5G na świecie. Waszyngton tłumaczy to zagrożeniem bezpieczeństwa wynikającym z bliskich relacji telekomu z władzami Chin. Huawei niezmiennie twierdzi, że nie jest powiązane z państwem. We wtorek brytyjska Narodowa Rada Bezpieczeństwa ma zdecydować, czy pozwoli na udział chińskiego telekomu w budowie krajowej sieci 5G.

- Mocne odbicie chińskiej gospodarki było ulgą dla Huawei – powiedział Ben Stanton, analityk Canalys. – Ale spółka stoi przed wielkimi wyzwaniami w związku z rosnącą presją USA oraz potencjalną nową wrogością na takich rynkach jak Wielka Brytania – dodał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane