Husqvarna tanieje najmocniej w historii

Marek Druś, Bloomberg
opublikowano: 17-07-2018, 11:45

Akcje Husqvarny tanieją na giełdzie w Sztokholmie najmocniej od 12 lat, kiedy producent pił mechanicznych zadebiutował na niej.

Kurs Husqvarny spadał nawet o 18 proc. z powodu rozczarowania wynikami spółki. Zysk operacyjny spadł w drugim kwartale o 3,8 proc. do 1,93 mld SEK, czyli niżej niż wynosiła najbardziej pesymistyczna prognoza analityków.

Notowania akcji Husqvarny w poniedziałek i wtorek
Zobacz więcej

Notowania akcji Husqvarny w poniedziałek i wtorek

Husqvarna tłumaczy, że zawiódł dział produktów dla konsumentów, borykający się z rosnącymi kosztami surowców i ostrą konkurencją na rynku amerykańskim.  Władze spółki zamierzają zrestrukturyzować dział, który generował ok. jedną piątą sprzedaży.

- Obecność w niektórych segmentach konsumenckich zostanie zakończona – głosi komunikat spółki, w którym zapowiedziano podzielenie działu na część zajmującą się marką Husqvarna i część dedykowaną marce Gardena. 

Spółka zapowiedziała również wycofanie się z produkcji wyrobów, które mają niskie ceny, np. prostych spalinowych kosiarek do trawy i ogrodowych traktorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Husqvarna tanieje najmocniej w historii