Hydrokop chce sprzedać biurowiec

Mirosław Cichy
opublikowano: 29-08-2001, 00:00

Hydrokop chce sprzedać biurowiec

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Hydrokop z Krakowa zamierza sprzedać budynek biurowca dyrekcji spółki, który usytuowany jest przy ul. J. Lea. Przetarg w tej sprawie zapowiedziany został na 17 września. Firma liczy na uzyskanie ze sprzedaży 8,9 mln zł.

— Pieniądze zamierzamy przeznaczyć głównie na inwestycje. Żeby podnieść konkurencyjność firmy, chcemy zakupić dodatkowe maszyny budowlane — mówi Jadwiga Falska, główna księgowa spółki Hydrokop.

Nieruchomość znajduje się na terenie o powierzchni około 5,3 tys. mkw. Budynek o kubaturze 20,5 tys. m sześc. ma pięć kondygnacji o powierzchni użytkowej łącznie ponad 4,8 mkw.

Po zbyciu obiektu zarząd firmy ma przenieść się do innego biurowca, który również jest jej własnością, znajdującego się w Krakowie przy ul. Siennej.

Sprzedaż nieruchomości jest efektem prowadzonej w firmie restrukturyzacji majątkowej. Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Hydrokop zostało utworzone 1 stycznia 1965 r. Od sierpnia 1994 r. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Zajmuje się robotami budowlano-montażowymi, wiertniczymi, górniczymi, mechanicznymi i elektrycznymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Cichy

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu